Kişiliğinize uygun hedef belirlemek motivasyonunuzu artırır

İyi bir gelecek ve kariyer hedefi için ne yapmalıyım?

Birçoğumuz için iyi bir geleceğin ve kariyerin ilk basamağı üniversitedir. Üniversiteye hazırlık sürecinde ise geleceğimiz için en önemli temeli atarız. Peki bu süreçte yeterince motive miyiz?

İşte tam da bu noktada bitest bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Hem öğrencinin kendi özel yaşamına dair iç görü kazanabilmesini sağlıyor hem de kariyerine yönelik fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Kişiliğinize uygun hedef belirlemek motivasyonunuzu artırır. İyi bir gelecek ve kariyer hayali kuran öğrenci yeterince motive olmalıdır. Aynı zamanda bu motivasyonu üniversiteye hazırlanarak geçirdiği kısa sürede sağlamalıdır. Çevrenizde sizi
yönlendirecek kişiler, belki de seçeceğiniz bölüm ile ilgili aile baskıları olacaktır. Ama kişiliğinize uygun mesleği biliyorsanız hedefiniz bellidir demektir. Ve hedefiniz belliyse sınava daha motive bir şekilde hazırlanırsınız.

Bitest, Enneagram kişilik kuramını temel alarak yerli uzmanlarca geliştirilmiş bir kişilik envanteridir. Öğrenci, yaklaşık 15 dakikasını alacak bitest’i uygulamasının ardından kendisine dair detaylı bir kişilik raporu elde eder. Bu raporun sonunda ise kişilik tipine ek olarak, kendi seçeceği puan türü ve sıralamada en çok mutlu olacağı meslekleri görüntüleyebilir.

Kişilik özelliklerini, iletişim tarzını, güçlü yanlarını ve geliştirmesi gereken özelliklerini gören öğrencinin bir hedef belirlemesi kolaylaşacaktır. Böylece üniversiteye daha motive bir şekilde hazırlanacaktır. Raporda kendisine verilen önerileri dikkate aldığında özel yaşamında da olumlu gelişmeler görecektir. Bitest’i uygulayan öğrenciler ve aileler, kendileri için daha
mutlu bir gelecek kurmakla kalmayıp, zaman ve para israfının da önüne geçebilir.

Testi uygulayabilirsiniz:
https://kariyer.bitest.org/Kariyer
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir