Omega 3 seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

3 Mart Omega Günü!

Uzmanlar, ihtiyaca göre omega 3 seçiminin önemli olduğunu söylüyor… Çünkü her omega 3 size uygun olmayabilir.

Omega 3, insan vücudunun üretemediği temel yağlardan biri. Kalp ve damar hastalıklarından korunmayı sağlayan omega 3; beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı oluyor. Fakat son yıllarda denizlerimizdeki kirlilik sebebiyle balıklardaki ağır metal ve toksik bileşen miktarı artıyor. Bu sebeple de dikkatli olmak gerekiyor.

Vücudunuzun ihtiyacına uygun omega 3’ü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle EPA-DHA oranlarının omega 3 içerikli ürünün kalitesinde etken olduğunu bilmek gerektiği gibi; trigliserid formunda olması da dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri. Ama en önemlisi yaş aralığına uygun, kişiye özel, vücudun ihtiyacına göre doğru omega 3’ü seçmek.

3 Mart Omega Günü ilan eden GOED (Global Organization for EPA AND DHA Omega3s), omega 3 seçiminde ağır metallerden uzak; temiz ve soğuk sularda yaşayan; küçük cins balıkların gövde yağlarının tercih edilmesi gerektiğini hatırlıyor.

Pek çok kriter dikkate alınıyor

Orzaks İlaç, Ocean Omega 3 serisi ile farklı yaş gruplarına ve ihtiyaçlara özel ürünler sunmaktadır. Bu serinin tüm ürünlerini; IFOS tarafından belirlenen ağır metal ve oksidasyon para metrelerine uygun olarak üretiyor. Ocean Omega 3 serisinin tüm ürünleri, havasız ortamda hazırlanıp; ışık ve nemden korunarak hava geçirmez ambalajlarla paketlenerek; oksidasyon riski ortadan kaldırılıyor.

  • Ocean Balık Yağı Serisinin üyelerinden biri olan Ocean Plus; ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk sularda yaşayan, küçük cins balıkların gövde yağlarının saflaştırılmasından üretilen bir omega 3 takviyesidir. Trigliserid formuna sahip olan Ocean Plus yetişkinlerin günlük  kullanımı için uygun.
  • Serinin diğer bir ürünü olan Ocean Omega 3&QH ise içeriğindeki, yüksek omega 3 değeri ve aktif formdaki Koenzim Q10 ile güçlü bir kombinasyona sahip.
  • Gebelik dönemi boyunca annelerin Omega 3 ihtiyacını karşılamasına yardımcı olan Omega 3’e ilave multivitamin ve multimineraller içeren Ocean Mummy ise kokusuz softjel kapsül formu ile annelere kullanım kolaylığı da sağlıyor.
  • Ocean Balık Yağı, çocukların omega 3 ihtiyacını karşılıyor. Farklı meyve aromalı alternatifleri ile çocuklara lezzetli içim sunmaktadır.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir