Tefal ile geriye sağlıklı tatlar ve keyifli anlar kalıyor

Türkiye ve dünya mutfağından 150 ilham verici ve sağlıklı tarif

Tefal’in yepyeni akıllı pişiricisi Cook4me+, hayatı yoğun yaşayanların mutfaktaki sadık yardımcısı olacak. Zeytinyağlılardan beyran çorbasına her damak zevkine hitap eden önceden programlanmış 150 tarife sahip. Ayrıca tarifleri adım adım takip etmeyi sağlayan interaktif yönlendirme özelliği var. Kullanıcıya yalnızca hangi tarifi, kaç kişilik olarak pişireceğini seçmek kalıyor.

Otomatik basınç ayarlama teknolojisiyle ise tam güvenlik sağlıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilmesi ve 15 yıllık bakım onarım garantisiyle de dikkat çekiyor.

Yemeği unutmak serbest

Cook4me+ yemek hazır olduğunda söylüyor ve onu servis anına kadar sıcak tutuyor. Böylece pişirme sürecini takip etmeye veya başında beklemeye gerek kalmıyor. Üstelik gecikmeli başlatma özelliğiyle ile yemekleri ileri bir zamanda pişecek şekilde ayarlamak da mümkün oluyor.

6 pişirme modu ve manuel ayarıyla yaratıcılığa da yer açar

Cook4me+, Tefal’in sunduğu 150 önerinin dışındaki tarifler için, manuel kullanım özelliğine de sahip.İstenildiğinde gereken pişirme süresini kendin belirlemek mümkün oluyor. Yavaş pişirme, kısık ateşte kaynatma ve mühürleme, hızlı pişirme, tekrar ısıtma veya sıcak tutma şeklindeki 6 pişirme modundan biri seçilebiliyor. Böylece kişisel tercihlere göre oluşturulan yaratıcı tarifleri pişirmeyi de mümkün kılıyor.

Bununla birlikte Cook4me+, kullanılacak her bir malzeme ve miktarlarına göre, gerekli pişirme süresini hesaplayıp söyleyebiliyor. Örneğin, nohut veya kinoanın kaç dakika haşlanması gerektiğini düşünüp araştırmaya gerek kalmıyor. Böylece sadece yemeğin pişme sürecini yönetmiyor, önerileriyle kullanıcısına hazırlık aşamasında da zaman kazandırıyor.

Akıllı basınç ayarlaması ile mutfakta maksimum hız ve tam güvenlik

Kullanışlı hızlı pişirme modu sayesinde, zamanın önemli olduğu anlarda hızlı yemeklerin tadını doyasıya çıkarmayı mümkün kılıyor. Bununla birlikte düdüklü tencere gibi klasik tip basınçlı pişiricilerin aksine, Cook4me+ basınç ayarlamasını otomatik olarak kendi yapıyor, buharı ve dumanı otomatik olarak dışarı veriyor. Böylece başında beklemeye ve herhangi bir müdahaleye gerek kalmıyor, yemekler yanmıyor ve maksimum güvenlik sunuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir