110 görme engelli öğrenciye akıllı baston desteği

İyilik koşusuyla başladı, kurumsal destekle büyüdü

Abdi İbrahim, görme engelli öğrencilere yönelik bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Young Guru Academy (YGA) ve WeWalk iş birliğinde gerçekleşen projede, 110 görme engelli öğrenciye WeWalk akıllı baston bağışlandı.

İstanbul Akasya’daki KidZania’da düzenlenen etkinlikte, öğrenciler hem keyifli zaman geçirdi hem de akıllı bastonlarına kavuştu.

Etkinlikte konuşan Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu şunları söyledi: “Proje ortaklarımız ile kuruluşumuzun 110’uncu yılı anısına, 110 öğrencimize akıllı baston armağan ettik. İlk aşamada çalışanlarımız, 44. İstanbul Maratonu’nda bu proje için koştu. 10 öğrencimizin akıllı baston ihtiyacını karşılayacak bir kaynak temin etti. Attıkları bu adımları sahiplenmeye karar verdik.”

Abdi İbrahim Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Dr. Oğuz Mülazımoğlu ise, “44. İstanbul Maratonu’nda bu projeye destek için koşarken çok farklı duygulara kapıldım. Ekip olarak 15 kilometre boyunca attığımız her adımda, öğrencilerimize sağlayacağımız katkıya odaklandık. Hatta en çok bağışı toplamak için kendi aramızda da rekabet ettik” dedi.

Hedefimiz, görme engelli bireylerin hayatın her alanına eşit katılımı

WeWalk Kurucu Ortağı Kürşat Ceylan, “Erken yaşta WeWalk akıllı baston ile tanışan öğrenciler, bağımsız hareket becerilerini geliştiriyor. Aynı zamanda teknolojiyi etkin kullanmaya başlıyorlar. Bu sayede; özgüvenleri ve sosyal hayata katılımları artıyor” şeklinde konuştu.

Ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz

KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur ise şu açıklamayı yaptı: “Çocuklar Ülkesi KidZania, tüm çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri, her çocuk için erişilebilir bir dünyaya sahip olmaları amacıyla kuruldu. Böylesi anlamlı bir projeye ev sahipliği yapmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz.”

Görme engelli bireylere cesaret veren bir proje

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hakan Özdemir de projeyi değerlendirdi: “Göz hekimleri için en özel hikaye şüphesiz bir çocuğu karanlıktan kurtarıp onu ışığa kavuşturmaktır. Yalnız bugünü değil geleceği de iyileştirmiş olursunuz. Sadece İstanbul’da 40 binden fazla görme engelli birey olduğu tahmin ediliyor. Ve bu bireylerin yüzde 95’i haftada bir kez bile evinden çıkamıyor. Görme engelli vatandaşlarımızın karanlık dünyasına renk katan proje büyük önem taşıyor.”

WeWalk akıllı baston hakkında bilgi için: https://wewalk.io/tr/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir