31. KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması başvuruları başladı

Son Gün 16 Mayıs!

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından bu yıl 31.’si düzenlenecek Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’na başvurular devam ediyor. Yarışma, moda sektörünün önde gelen isimleri Özlem Kaya ve Nihan Peker mentorluğunda gerçekleşecek. Yarışma için son başvuru tarihi 16 Mayıs!

1992 yılından bu yana, genç tasarımcıları Türk moda sektörüne kazandırarak artı değer yaratan ve bu güçlü endüstrinin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, moda tasarımı alanında kariyer yapmak ve endüstriye girmek isteyen genç yeteneklerle buluşmaya devam ediyor. Kazananları ise para ödülünden ayrı olarak bir yıllık İngilizce dil eğitimi desteği de veriyor.

Türkiye’nin en etkileyici moda arşivini yaratan platform, sektörün gelişimini ve tarihini temsil ediyor.  Türkiye’nin en tanınmış moda tasarımcıları arasında bulunan yarışmanın finalistleri, kendi markalarına veya moda dünyasının önde gelen markalarına yön veriyor.

Yarışma; Türk moda dünyasına Bahar Korçan, Özgür Masur, Zeynep Tosun, Hakan Yıldırım, Özlem Kaya ve Nihan Peker gibi çok değerli isimler kazandırdı.

Yarışmanın final defilesi 26 Eylül’de

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın birincisi 100.000 TL kazanıyor. İkincisi 75.000 TL ve üçüncüsü 50.000 TL para ödülünün sahibi oluyor. Ödüllere ek olarak, bir yıllık yurt içi İngilizce eğitim desteği veriliyor. Finale kalan 10 yarışmacı ise atölye ve danışmanlık desteği alıyor. Koleksiyon hazırlama ve malzeme bedeli, eğitim ödülü, uluslararası bir fuar ziyaretine hak kazanıyor. PR ve tanıtım ödülleri ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyeliğe sahip olacak.

https://www.kozayarismasi.com/

https://www.instagram.com/kozayarismasi/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir