Bu sevgililer gününde çekim gücünüzü güzelliğinizden alın

Dolgun dudaklar ve çekici bir yüz 

Bu sevgililer gününde çekim gücünüzü güzelliğinizden alın… Kendinizi daha güzel ve daha iyi  hissetmek için küçük doğal dokunuşlarla sevgilinize sürprizler hazırlayın.

Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, kadında dişiliğin ve çekiciliğin belirleyicisi olan dudak ve çene bölgesi estetiği hakkında bilgi verdi. Bu uygulamaların kişinin doğallığını bozmadan çok daha çekici ve daha genç gösterdiğini söylüyor.

Doğal bir dokunuş ile dudak dolgusu

Etkisi geçici olmasına rağmen işlem kısa sürüyor. Acısız ve tekrar edilebilir olması, dudak dolgusunu ön plana çıkarıyor. İşlem ile dudak dolgunlaşır, sınırları belirginleşir ve daha simetrik bir görünüme sahip olur. Dolgun dudaklar daha genç bir görünüm sağlar, gülüş estetiğine katkıda bulunur. Dudak dolgularında uygulanan yöntem ve dolgu maddesi aynı olmasına rağmen dudağın tipine göre dudak şekline göre farklı isimler verilmektedir. Afrodit dudak dolgusu, Venüs dudak dolgusu, Fransız dudak dolgusu, Hera dudak dolgusu, Rus dudak dolgusu gibi.

Dudak dolgusu neden yapılıyor?

Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir. En sık dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakla birlikte, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında da kullanılmaktadır.

Ayrıca, yaşlanmayla birlikte hyaluronik asit kaybı olmaktadır. Dudağın volümü, dolgunluğu azalarak incelmektedir. Nemini kaybeden dudağın pembe kısımda solma meydana gelmektedir. Dudaklar yassılaşır, uzar ve sarkar. Dudak kıvrımları ise yüksekliğini kaybedebilmektedir. ‘Eros Yayı’ denilen kıvrım yaşla birlikte giderek düzleşmektedir. Bu değişiklikler yüze daha yaşlı, sinirli ve yorgun bir ifade vermektedir. Bu deformasyonların çoğu dudak dolguları ve dudak aşıları ile düzeltilebilmektedir. Böylece yüz çok daha genç görünmektedir.

Dudak dolgusunun etkileri nasıl?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artmakta, dudak konturu ve köşeleri belirginleşmektedir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir maddedir. Bu nedenle dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünmektedir.

Daha çekici bir yüz isteyenlere çene estetiği

Çene estetiği için en sık tercih edilen yöntem ise çene dolgusu yöntemidir. Özellikle çene eşitsizlikleri, asimetriler ya da çene ucu belirginliğinin olmaması, kişinin yüzünde negatif etki oluşturabilmektedir. Çene anomalilerinin belki de en sık gözleneni çene ucunun normalden küçük ve geride olmasıdır. Bu durumda en uygun yöntem, çene ucuna dolgu uygulanan çene dolgusudur.  Uygulama sonrası kişinin çenesinde belirginleşme ve büyüme hissedilmektedir. Çene ucunun daha da belirginleşmesiyle estetik bir yüz elde edilmektedir.

Çene dolgusu yönteminde en büyük avantajlardan biri kişinin hemen sosyal hayatına dönebilmesi ve hemen sonuç alabilmesidir. Dolgunun tam olarak çeneye oturması 1 haftayı bulabilmektedir. Çene dolgusunun kalıcılığı diğer tüm dolgularda olduğu gibi kişiye göre değişmekle birlikte 12 aydır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir