Camper Sonbahar/Kış 2022-2023 koleksiyonunu tanıttı

Cesur adımlar cesur kadınlar

Camper, her zamankinden daha doğal, geri dönüştürülmüş ve yenilikçi malzemeler içeren Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonunu sundu.  Tasarımlarıyla fark yaratan CAMPERLAB modelleri ise ilk kez Türkiye’de! Apelyan No:3’te gerçekleşen davette, CAMPERLAB ürünleri dikkat çekti. Camper koleksiyonu, ofis yaşamının estetiğini ve açık alanları birleştiren yaratıcı bir karışım ortaya çıkarardı.

Camper adeta sürekli değişen ruh halimize ayak uyduran bir koleksiyon ile karşımıza çıkıyor. Çok renkli Twins loaferlar ve iki tonlu Junction ayakkabılar ile ofis giyimine eğlenceli bir yaklaşım var! Ground outdoor ayakkabı gibi alışılmadık ve macerasever stillerle doğaya göz kırpıyor. Bu sırada günlük şehir yaşamını da Bonnie botlar ile renklendirmeyi unutmuyor.

Koleksiyonda meşe, adaçayı, derin mavi, siyah ve gri gibi kış tonlarından ilham alındı. Bir yandan da ofis mavisi, post-it sarısı ve dosya kırmızısı gibi renklerle iş ve eğlence dünyasını yeni sezonda bir araya getiriyor.

CAMPERLAB ürünleri bu sezon ilk kez Türkiye’de

CAMPERLAB modelleri; kuşkusuz dikkatleri üzerine çekmek isteyenlerin tercihi olacak. Spor ayakkabılardan topuklu ayakkabılara, renkli botlardan sıra dışı topuklu terliklere kadar uzanan kadın koleksiyonu ise ikonik modelleri ile bu sezon kadınların favorisi olacak.

Cesur silüetler ve renklerin karakterize ettiği çarpıcı Kiara modeli OrthoLite® Recycled™; iç tabanı ve deri astarlı kauçuk dış tabanı ile konforu ve cesareti bir arada sunmakta… Kıvrımlı topuk yapısıyla zarafetin buluştuğu Thelma modeli, hafif ve esnek yapısını EVA tabandan alıyor. Sağlamlık ve rahatlığını da PU dış tabanından… Parlak siyah deri rengi ile şık kombinlerin olmazsa olmazı haline dönüşecek bu modelin canlı sarı rengi ise dikkatleri ayaklara çekecek.

Taylor, bu sezon da klasik makosen modeli ve eğlenceli detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Benzersiz olan uyumsuz stiller sunarak, ayakkabıların aynı olması gerektiği fikrine meydan okuyan TWINS konsepti ile günlük şehir yaşamını renklendiriyor.

Camper artık B Corp sertifikalı

Ulaş Divarcı

Markanın Sertifikalı B Corp şirketleri arasına girdiğini belirten Türkiye, Rusya, CIS, MEA Camper Bölge Direktörü Ulaş Divarcı; “Koleksiyonlarımızın üst yüzeylerinin yüzde 100’ü saf plastik içermiyor. Ürünlerimizde plastik sadece geri dönüştürülmüş olarak kullanılıyor. Deri ve pamukların yüzde 100’ü deri çevresel uygulamaları dikkate alan sertifikalı üreticiler tarafından üretiliyor.

Dış tabanlarımızın yüzde 47’si doğal ya da geri dönüştürülmüş materyallerden oluşuyor. Bu koleksiyondaki modellerin en az bir ya da daha fazla sürdürülebilir bileşen içermesine çalıştık. Amacımız dış taban, üst yüzey ve astarlarda sertifikalı malzemeler kullanarak sürdürülebilirliği sağlamak. Aynı zamanda maksimum kalite ve rahatlık sunmak” dedi.

Divarcı, yeni sezonu da anlattı: “Bu sezon Camper tutkunlarını çok daha özel modeller bekliyor. Ayakkabıların su geçirmemesi için Goretex malzemeler kullanılıyor. Ekstra sıcaklık için Primaloft izolasyon malzemesi tercih ediliyor. İyi bir kış tutuşu ve kaydırmazlık için ise Michelin ve Vibram dış tabanları içeren ayakkabılar var. Bambu elyafı, yün astarlar ve kauçuk burun koruyucuları da koleksiyonun esnekliğine ve rahatlığına katkı sağlamakta. Ayrıca CAMPERLAB ürünlerini ilk kez Türkiye’ye getirdik. Çok farklı ve birbirinden özel modeller modaseverlere ilham olacak.”

Camper, boyanmamış bir deri olan Ozette’in üretim sürecinde tehlikeli kimyasalların kullanımından tamamen vazgeçiyor. Atıklardan elde edilen deri, geri dönüştürülüp patchwork ve kesiklerde kullanılıyor. Marka, toprak pirinç kabuğundan yapılan yeni bitki bazlı bir karbon nötr malzeme de tanıttı. Marka, bugüne kadarki en sürdürülebilir koleksiyonu yarattı.

Koleksiyonu, Camper mağazalarından ya da www.camper.com.tr üzerinden keşfedebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir