Demir Sağlık otizmli sigortalıları da güvence altına alıyor

İlk kez otizmli bireyler özel sağlık kapsamında!

Demir Sağlık, otizmli sigortalıların da Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabileceğini duyurdu. Özel sağlık sigortasıyla otizmli bireyler de hastalık, kötü sürprizler, beklenmeyen tedavi giderleri ya da kaza durumunda ödenmesi gereken sağlık masraflarını teminatlar ve limitler doğrultusunda teminat altına alabilecek.

Poliçe sahipleri anlaşmalı özel hastanelerde veya özel sağlık kuruluşlarında istedikleri doktora başvurarak tedavi olabilecek.  4 farklı anlaşmalı kurum ağı ve 60 farklı plan ile otizmli bireylere özel sağlık sigortasından faydalanma imkanı sunan Demir Sağlık; VIP check-up, dolgulu diş paketi, göz paketi, diyetisyen, psikolojik danışmanlık ve diğer asistans hizmetlerinden de ücretsiz yararlanma hakkı sunmaktadır.

Otizmli bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor

Demir Sağlık, otizmli bireylerin anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden; yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanmasını amaçlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalı otizmli bireylerin; anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki fark ücretlerini yüzde 100 güvence altına almaktadır.

Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

3 farklı anlaşmalı kurum ağı ve 9 farklı plan seçeneği var. Otizmli bireyler SGK anlaşmalı özel hastanelerde; 15 TL’lik yasal katkı payı dışında hiçbir ücret farkı ödemeyecek. Online doktor ve ambulans hizmetinden ücretsiz faydalanma olanağı da sağlıyor.

SMART Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara

Demir Sağlık, bu kapsamda sigortalılarına kaç kez doktora gideceklerine karar verme imkanı sağlıyor.  Otizmli bireylerin, SGK anlaşmalı özel sağlık kurumlarında uygun primlerle hizmet almasını sağlayan SMART; 1-2 veya 3 ayakta tedavi seçme imkanı sunmaktadır. Böylece sigortalıların ücretsiz check-up, diş paketi, göz paketi ve online doktor hizmetlerinden faydalanabilmesine katkı sağlıyor.

Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara, “Otizmli bireylerin sağlık sigortaları konusunda karşılaştıkları güçlükleri çözme noktasında üzerimize düşeni yapmak için yola çıktık. ‘Farkı bizden, farkınız yok kimseden’ sloganıyla hayata geçirdiğimiz proje kapsamında; Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden otizmli bireyler de yararlanmaktadır. Hem otizmli bireylerin yaşam kalitesini artıracak olmaktan; hem de sigorta sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz” dedi.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir