Elidor ve TOG depremzede genç kadınlara destek oluyor

Hedef 25 bin genç kadına erişmek

Elidor, şimdi de Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ile güçlerini deprem bölgesindeki genç kadınlar için birleştirdi. Bu kapsamda Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya’da ‘Elidor X TOG Genç Kadın Destek Merkezleri’ kuruluyor. Genç kadınlara yönelik duygusal ve sosyal destek programları yürütülüyor. Proje elçisi Karsu tarafından hazırlanan özel bir beste de iletişim çalışmalarında kullanılıyor.

Projenin tanıtıldığı toplantıda Unilever Türkiye, Orta Asya, İran Güzellik ve Sağlık Lideri Natali Kasap, Toplum Gönüllüleri Genel Müdürü Ayşe Kırımlı ve proje elçisi Karsu projenin detayları hakkında bilgi verdi. Proje, Elidor’un 2021 yılında başlattığı ‘Kendi Yolumuzda‘ kampanyasının devamı niteliğinde. 17-25 yaş arası genç kadınlara yönelik duygusal ve sosyal destek çalışmalarına odaklanıyor.

Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı

Elidor, dayanışmanın önemine dikkat çekmek için yapay zekâ öğrenmesiyle bir dijital anıtı da hayata geçiriyor. Bölgedeki kadınların yaptıkları resimler, Karsu’nun özel bestesi ve Elidor’un Instagram sayfası üzerinden gönderilen dayanışma mesajları yapay zeka aracılığıyla birleştiriliyor. Ortaya çıkacak dijital video eser, Beşiktaş Akaretler’de kurulan Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı’nda 12 Haziran tarihine kadar sergilenecek. Umut temalı mesajlar, ekranlar aracılığıyla deprem bölgesindeki genç kadınlarla da paylaşılıyor.

‘Dayanışmayla birlikte iyileşeceğiz’

Gazeteci Esin Övet’in yönettiği toplantıda konuşan Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Güzellik ve Sağlık Lideri Natali Kasap, “Dayanışmayla, ne kadar zaman alacaksa o kadar zamanda birlikte iyileşeceğiz. Buna imkân yaratmak için kız kardeşlerimizin yanında olacak. Kendi Yolumuzda Dayanışma Anıtı ile de dayanışmayı büyütmeyi hedefliyoruz. Elidor olarak 50 yıldır olduğu gibi anlamlı ve değer yaratan çalışmalar için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

‘Umutsuzluğa kapılırsan, dayanışmayı hatırla’

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, “Hepimizi derinden sarsan depremin ardından, dayanışmanın en güzel örneklerine şahit oluyoruz. Elidor ile Kendi Yolumuzda projesi kapsamında bu kez deprem bölgesindeki gençler için harekete geçtik. Açacağımız dört merkezde, sosyal ve duygusal destek atölyeleri olacak. Genç kadınların yeniden atacağı umutlu ve güçlü adımlara eşlik edeceğiz. Dayanışmanın iyileştirici gücüne inanıyoruz. ‘Umutsuzluğa kapılırsan, dayanışmayı hatırlaW diyerek bu dayanışmaya herkesi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 ‘Deprem sessizliğinin altından umutla ve sanatla kalkmak için bir beste yaptım’

Karsu ise şunları söyledi: “Acıları paylaşmanın önemine inanıyorum. Bu projenin amaçlarından en önemlisi ortak acılardan ortak umutlar yaratmak. Deprem sessizliğinin altından umutla kalkmak için yaşadığım duyguları bir beste ile ifade etmek istedim. Ve projeye özel bir beste armağan ettim. Depremin acısını derinden yaşayan biri olarak bestemin bu acıyı umuda çevirmek için bir katkı sunmasını diliyorum.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir