Gıda takviyesi pazarına kadın girişimci desteği

Kampotu İlaç kadın girişimlerini destekliyor

Kampotu İlaç, besin takviyelerini ihtiyacı olanlarla buluştururken; üretimden ambalaj aşamasına kadar her biri hikayesiyle fark yaratan kadın girişimcilere destek oluyor. Proje kapsamında girişimci kadınların ürettikleri hammaddeleri ve ambalajları kullanıyor.

Kampotu İlaç Genel Müdürü Beril Koparal Ergün; “Kadın girişimlerini destekliyoruz. Ürünlerimizde kadın girişimi olan hammaddeleri;  pazarlama aktivitelerimizde kadın emeği ürünleri kullanıyoruz. Şunu söylemek isterim ki, ‘Kadınlara Pozitif Ayrımcılık’ yapıyoruz. Sağlık sektörü, kadınlara en fazla fırsat yaratılan sektördür. Ancak yapılanlar henüz yeterli değil. Kadın istihdamının pek çok sorunu var. Bunların başında maaş ve fırsat eşitsizliği geliyor. Çalışma hayatına atılan kadınlara hayallerinden ve hedeflerinden vazgeçmemelerini öneririm” dedi.

Sürdürülebilir Hammadde, Ambalaj ve Su Tüketimi Projeleri

Atelocollagen / Gamze Kara Mağden

Voonka Collagen ile atelocollagenden üretilen Biocosmetics serisini üretmektedir. Kampotu İlaç, bu çalışmalara destek vermektedir.

Kalsiyum / Şükrüye Özbilen

Bandırma’daki üretim tesisinde likit yumurta fabrikalarından çıkan yumurta kabuklarından; biyolojik yararlığı yüksek değerli doğal protein ve kalsiyum hammaddesi üretmektedir. Hammaddelere ürünlerin içerisinde yer verilmektedir.

Zeytin Çekirdeği / Duygu Yılmaz

Zeytin çekirdeği atıklarından Dünya’da ilk olan yeni bir biyopolimer üretimi gerçekleştirmektedir. Biolive hammaddesinden ambalaj ürünleri çalışmaları yapılmaktadır.

Su Tüketimi/Suyum Mataramda / Elif Türker

Kampotu İlaç, şirket çalışanlarının kişisel matarası ile suyuna erişebildiği bir çalışma başlattı.

İlaç ve gıda altında pek çok farklı ürün grubu bulunan Kampotu İlaç’ın bünyesinde; Voonka Vitamins, Voonka Collagen, Voonka Kids, Voonka Next ve Doctor Mito’nun yanı sıra doğal ürünlerin ağırlıklı olduğu Herbasist markaları var.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir