Veet Anti-Prenses Sınıfları’nda eğitim başladı

İstanbul’da başlayan eğitimler 5 hafta devam edecek

Veet Türkiye, Koruncuk Vakfı ile yaptığı iş birliğini bir adım daha ileriye taşıydı. Koruncukköyler’de kurduğu Anti-Prenses Sınıfları ile genç kızları desteklemeye devam ediyor.

Veet, bu yolda ilk adımı 2019 yılında başlattığı #AntiPrenses kampanyasıyla attı. 2022 yılında ise Watsons işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Ekim boyunca Watsons’tan alınan her Veet ürünü, Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen genç kızların eğitimleri için desteğe dönüştü. Bu destekler ile 250 genç kızın üniversite hayallerinin gerçekleşmesi için eğitim hayatına ve kişisel bakım ihtiyacına katkı sağlanmakta. Şimdi ise Anti-Prenses Sınıfları’nda eğitim başladı.

Anti-Prenses Sınıfları’nda Uzm. Psk. Fundem Ece, Koruncuklu kızlara özgüven üzerine eğitimler verecek. Eğitimler;

  • Kendimi her halimle seviyorum
  • Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)
  • Hayır diyebilmek=Sınır koyabilmek
  • Seçimlerim bana ait, tüm sorumluluğunu taşıyabiliyorum
  • Kusursuz değilim ama benden bir tane daha yok

İstanbul’da başlayan eğitimler, 5 hafta boyunca devam edecek. Ardından ise eğitimler İzmir Koruncukköy’de sürecek. İlk eğitim 3 Aralık’ta Koruncukköy Bolluca’da genç kızların katılımıyla gerçekleşti.

‘Üniversite hayallerini gerçekleştirmeleri için genç kızları destekliyoruz’

Reckitt Sağlık İş Birimi Pazarlama Direktörü Neslihan Kama, “Veet olarak en önemli amaçlarımızdan biri kadınların hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri. Özellikle konu vücutları ve kişisel bakımları olduğunda… Utanmadan, kalıplara sıkışmadan kendi kararlarını verebilmeleri için onları her alanda destekliyoruz. İş ortaklarımız Watsons ve Koruncuk Vakfı ile hayata geçirdiğimiz bu anlamlı projemizi Veet Anti-prenses sınıflarıyla sürdürüyoruz. 2023 ve sonrasında da misyonumuzla paralel olarak daha fazla genç kıza ulaşacak projelerle bu desteğimize devam edeceğiz” dedi.

‘Bugünün özgüvenli genç kızları, yarının güçlü kadınları’

Watsons Türkiye Ticaret ve Pazarlama Direktörü Cem Demiröz, “Ülkemizin ve dünyamızın sürdürülebilir bir şekilde büyümesinin, kadınların ekonomiye aktif katılması ile mümkün olacağına inanıyoruz. Genç kızların kendi değerlerinin, yapabileceklerinin, güçlerinin farkında olması ve özgüvenle ilerleyebilmeleri çok önemli… Watsons Türkiye olarak biz de proje aracılığıyla genç kızların eğitim hayatlarına destek oluyoruz. İçlerindeki cevheri keşfedip bu cevheri işlemeleri için teşvik ediyoruz” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir