Anneniz için en güzel hediye ona vereceğiniz destek!

Birey olmak anne olmak kadar önemli

Anneniz için pahalı hediyelere veya büyük sürprizlere gerek yok. Onu ne kadar sevdiğinizi göstermeniz, desteği ve emekleri için teşekkür etmeniz en güzel hediye olacaktır.

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Günlük yaşam düzenini, çalışıyorsa iş düzenini sürdürürken; bir yandan da çevresini mutlu etmek için çabalayan annelerin taşıdıkları yük artıyor. Ev işleri, yemek, temizlik, pandemi koşulları gibi etkenler bir araya geldiğinde; bu sorumlulukları taşımak için onların stresine ortak olmak ve yardım sunmak daha da değerli hale geliyor” dedi.

Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, şöyle devam etti:

Annelerin çocuklarıyla ilgili endişeleri arttığında doğal olarak iş hayatına ve günlük yaşam düzenine de yansıyor. Bu stres seviyesini en aza indirgemek için 15-20 dakika özel zaman yaratmak; çocuklarla geçirilen zamanı keyifli hale getirmek;  ‘Hayır’ kelimesinin nedenlerini basit bir dille açıklamak; hayatı kolaylaştıracak basit görevleri paylaşmak; iş ve özel yaşantı arasındaki sınırları korumak, doğru zamanda doğru şeye odaklanmaya özen göstermek önemli.

Desteği ve emekleri için teşekkür etmeniz en güzel hediye

  • Teşekkürü unutmayın. Sizin için fedakarlıklar yapan, yıllardır karşılıksız sevgisiyle sizi besleyen, büyüten annenize içten bir teşekkür edin.
  • Zamanın nasıl geçtiğini unutturacak hobi malzemeleri anneniz için harika bir hediye olacaktır.
  • Güzel vakit geçirmesi için ona puzzle (yapboz) hediye edebilirsiniz. Böylece hem vaktini güzel geçirecek hem de sonucunda harika bir tabloya sahip olacak.
  • Annenize sevebileceği türde kitaplar hediye edebilirsiniz. Uzun zamandır okumak istediği ancak bulamadığı kitapları hediye etmeniz veya yıllar önce okuduğu tekrar okumak isteyeceği kitaplar onu çok mutlu edecektir.
  • Telefonunuzdaki fotoğrafları sürekli annenizin gözünün önünde olacak ve ona olan sevginizi hatırlatacak hediyelere dönüştürebilirsiniz.
  • Bitki yetiştirmek ruh sağlığı için oldukça faydalıdır. Annenize evini renklendirecek bitkiler hediye etmek onu çok mutlu edecek.
  • En az bir evcil hayvanla birlikte yaşamanın sağlığa olumlu etkileri biliniyor. Annenize arkadaş olabilecek bir evcil hayvan sahiplenin.
  • Annenizi ne kadar çok sevdiğinizi anlatan kısa videolar hazırlayabilirsiniz.
  • Pandemi kısıtlamalarının yavaş yavaş kalktığı bugünlerde ona konser veya tiyatro gibi etkinlik bileti hediye edebilirsiniz.
  • Onu sevdiği bir mekanda yemeğe götürebilirisiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir