‘Yarınlar İçin Ben Varım’ projesiyle kadın tıp öğrencilerine destek

Kadın hekimler yıl boyunca mentorluk yapacak

Allergan Aesthetics ve Türk Eğitim Vakfı, kadın hekim adaylarını destekleyecek bir projeye imza attı. Proje kapsamında, Allergan Aesthetics 30 kadın tıp öğrencisine Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla eğitim desteği verecek. Bununla birlikte mentorluk desteği ve 40 farklı konu başlığı altında eğitim ve gelişim olanağı sunacak.

Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, “Yaşamın hemen her noktasında kadınların başarıya ulaşmak için bariyerleri aşmaları gerektiğini görüyoruz. Bu alana katkı sağlamak için TEV iş birliğinde ‘Yarınlar İçin Ben Varım” projesini hayata geçirdik. Bu kapsamda kurum kültürümüzün merkezinde yer alan “Eşitlik, Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılık” ilkesinden yola çıktık. Kadınların tıp dünyasında güçlenmelerine ve geleceğe daha emin adımlarla yürümelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki, hayallerinin peşinden koşan her genç kendi başarı hikayesini yazabilir” dedi.

Geleceğin hekimlerine destek

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın,Türk Eğitim Vakfı olarak özellikle kız öğrencilerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarında daha çok desteklenmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün gençlerimizin eğitimle beraber çok yönlü desteğe ihtiyacı var. Hayata hazırlanırken rol model olacak deneyimli kişilerin rehberliğinde ilerlemeleri büyük önem taşıyor.

‘Yarınlar İçin Ben Varım’ projesi, geleceğin kadın hekimlerine sadece maddi destek sunmuyor. Alanında uzman kadın hekimlerin mentorluğu sayesinde hem eğitimlerini hem de kariyer yolculuklarını destekliyor” şeklinde konuştu.

Hikayeleri diğerlerine ilham olacak

Gönüllü mentor hekimlerden Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Ebru Şen, “Bir kadın hekim olarak öğrencilik ve mesleki hayatımda da çeşitli engellerle karşılaştım. Önünüze çıkan engellere karşı sergilediğiniz güçlü duruş, özgüven ve yola devam etmeye olan inancınız çok önemli. Özellikle insan yaşamına doğrudan dokunan hekimlik mesleğinde kadınların hak ettiği noktada olması hepimizin sorumluluğu olmalı.

Proje ile özgüveni yüksek, mesleki kariyerlerine umutla bakan kadın hekimler yetişecek. Bu hekimlerin hikâyeleri nice genç kadın hekim adayına ilham olacak” açıklamasını yaptı.  
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir