Cerrahpaşa International uluslararası hastalara hitap edecek

Cerrahpaşa yurt dışına açılıyor

Dünyanın COVID-19 salgını ile mücadelesinde ön saflarda yer alan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, ‘Cerrahpaşa International’ markası ile sağlık hizmetini tüm dünyaya sunacak.

Uluslararası hastalara yönelik olarak hazırlanan Cerrahpaşa International’ın tanıtım toplantısında  ‘Online Doctor’ uygulamasının ilk hasta görüşmesi yapıldı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, COVID-19 salgını döneminde seyahat kısıtlamaları nedeniyle uluslararası hasta sayısında azalma olunca hastaların erişim sorunu yaşamaması için online hasta görüşmesini başlattıklarını ifade etti.

Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden hastaları kabul etmekte olan tıp fakültesinde uluslararası hastalara hitap edecek bir merkez de oluşturuldu. Dünyanın her yerinden hastalar Online Doktor görüşmeleri ile Cerrahpaşalı hocalarından görüş alma imkanı bulacaklar. Hastalar kullanıcı dostu bir sistem üzerinden ilgili alanları doldurarak randevu ve ödeme işlemlerini tamamlayabilecek. Online Doktor görüşmeleri bir muayene, teşhis ve tedavi yöntemi olmayıp hekimle hastanın bir araya geldiği güncel bir yöntem.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir