Türkiye’nin İlk Dijital Diş Hekimliği Kongresi gerçekleşti

 24. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ne rekor katılım oldu

23-25 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda gerçekleştirilen 24. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ne Türkiye, Fransa, Almanya, Güney Kore, İtalya, Mısır, Hırvatistan, Romanya, Güney Afrika, İspanya, Brezilya, İsveç ve İngiltere’nin içlerinde bulunduğu 13 ülkeden bilim insanı konuşmacı olarak katıldı. Bin 215 katılımcı üç güne bölünmüş şekilde 25 saatlik canlı yayını takip etme şansı buldu.

Kongre, Daniel Edelhoff, Florin Cofar, Thiago Ottobani, Camillo D’arcangelo, Howard Gluckman gibi, protez, cerrahi, dijital diş hekimliği, oklüzyon, restoratif diş hekimliği ve implantoloji gibi alanlarda uzman hekimleri bir araya getirdi. Diş Hekimliğinin farklı alanlarında hizmet veren pek çok firma ile endüstri temsilcisi de buluşma imkanı buldu. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ne bu yıl toplam 34 bildiri kabul edildi.

30 online webinar düzenlendi

Kongreyi değerlendiren EDAD Başkanı Dr. Kübel Özkut: “Bu yıl pandemi sebebiyle pek çok şey planladığımız gibi gitmedi fakat tüm toplantılarımızı online gerçekleştirdik. Mart başından haziran ayının ortasına dek üyelerimizle yaklaşık 30 online webinar düzenledik. Toplamda 6 bin 200’ü aşkın meslektaşımızla evlerimizden bağlandığımız eğitimlerde bir araya geldik. Bu süreç bizi kongremizi de online yapma fikrine götürdü.

Bu yıl kongremiz 24 oturuma ev sahipliği yaptı. Bunların 10 tanesi bilimsel içerikli programlar, 9 tanesi firmalarla gerçekleştirdiğimiz uydu sempozyumları. Bunlar dışında Geveze ve Kılıç Arslantürk ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Firmalarla hayata geçirilen dijital stant uygulaması da derneğimizin yenilikçi çalışmalarından biri oldu. Oluşturduğumuz chatroom’larda firma temsilcileri ile online görüşmeler düzenledik, stant alanlarındaki her türlü bilgiyi yine online şekilde katılımcılarımızla paylaştık. Verimli bir kongre geçirdiğimizi düşünüyorum. Yönetim Kurulundaki tüm arkadaşlarıma, kongremize katılan firmalara gösterdikleri destek ve emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Kongreye kayıt olan katılımcılar programın tamamını http://edad2020.org/ web sitesi üzerinden 15 gün süreyle yeniden izleyebilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir